System ERP to oprogramowanie do kompleksowego zarządzania przedsiębiorstwem. Wizualizując, jest to zbiór aplikacji (obejmujących poszczególne obszary firmy – handel, finanse i księgowość, kadry i płace, produkcja, magazyn, marketing itd.) opartych na jednej wspólnej bazie danych. Monitorowanie działalności, optymalizacja kosztów, wzrost wydajności, uzyskanie przewagi konkurencyjnej, zwiększenie udziału w rynku i zwiększanie wyniku finansowego – to jego główne zadania. W całym procesie kluczowy jest odpowiedni system informatyczny, który jednocześnie będzie łatwy w modyfikacji by nadążyć za zmieniającymi się potrzebami.
Z jakimi problemami stykają się przedsiębiorstwa bez wdrożonego systemu ERP:
- brak jednolitych danych,
- utrudniona współpraca między działami
- częste występowanie błędów,
- brak automatyzacji powtarzalnych procesów,
- rzadkie synchronizacje danych – praca w oparciu o nieaktualne dane,
- konieczność obsługi przepływu danych i informacji pomiędzy poszczególnymi programami.
ROZWIĄZANIA
Kadry, płace i HR
Rozwiązania HR pozwalają na wygodną i sprawną obsługę kadrową oraz rozliczanie pracowników w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa. System pozwala gromadzić i zarządzać danymi personalnymi, umożliwia prowadzenie pełnej ewidencji oraz obsługę procedur realizowanych w ramach procesów związanych z zatrudnieniem, obsługą i zwolnieniem pracownika. Moduł HR zawiera zaawansowane mechanizmy raportujące, a także pozwala na swobodną wymianę danych z zewnętrznymi systemami jak np. Płatnik. Program powinien być nastawiony na automatyzację procesów, dzięki czemu znacznie przyspieszy pracy i zwiększy efektywność działu HR.
Korzyści z wdrożenia systemu Kadrowo Płacowego:
Finanse, księgowość i środki trwałe
Systemy z obszaru finansowo księgowego wyposażone są w moduł pozwalający na prowadzenie księgowości, zarówno w formie księgi handlowej jak i księgi przychodów i rozchodów. Rozwiązanie daje możliwość ewidencjonowania dokumentów, tworzenia bieżących i okresowych sprawozdań, dodatkowo gwarantując możliwość składania deklaracji podatkowych drogą elektroniczną. Rozwiązanie współpracuje również z wieloma systemami bankowymi, a to sprawia, że obsługa księgowości jest płynna, a ryzyko popełnienia błędu minimalne. System finansowo – księgowy skutecznie wspomaga pracowników odpowiedzialnych za prawidłowe prowadzenie ksiąg rachunkowych w szybkim i sprawnym prowadzeniu działań.
Korzyści z wdrożenia modułu Finansowo-księgowego:
Handel, magazyn i sprzedaż
Systemy dla firm handlowych muszą być idealnie dopasowanym narzędziem, które wspiera działania biznesowe pozwalając na rozwój. Ponadto firmy handlowe muszą znać oczekiwania klienta, więc w pełni zintegrowane funkcje do zarządzania kontaktami z klientem (CRM) są nieodzownym elementem systemu ERP dla tej branży. Informacje związane z gospodarką magazynową, zaopatrzeniem, sprzedażą i realizacją zamówień gromadzone w jednym systemie pozwalają na ich bieżące analizy i błyskawiczne reagowanie na potrzeby klientów.
Korzyści z wdrożenia Modułu Handlowego:
Zamów bezpłatną prezentację!
Porozmawiajmy jak usprawnić działanie Twojej firmy.
Obieg dokumentów
Obieg Dokumentów to nowoczesna aplikacja do elektronicznego obiegu dokumentów wyposażona w inteligentny system odczytywania danych ze skanów. Elektroniczny przepływ informacji, zadań i dokumentów z nimi związanych pozwala skoncentrować się na celu biznesowym. Operacje na dokumentach wykonywane są przez wyznaczony zbiór osób zgodnie z ustalonymi regułami. Zakres i charakter worklflow każdorazowo projektowany jest zgodnie z potrzebami i wymaganiami klienta.
Zalety wdrożenia Elektronicznego Obiegu Dokumentów:
Produkcja
System ERP dla Produkcji to precyzyjne planowanie, harmonogramowanie i optymalizacja procesu wytwórczego. Tempo zmian wprowadzanych w obszarze produkcji jeszcze nigdy nie było tak wysokie. Aby sprostać nowym wymaganiom i utrzymać konkurencyjność, przedsiębiorstwo musi mieć możliwość szybszego reagowania oraz korzystania z najnowocześniejszych technologii i skomunikowanych procesów. Moduł produkcji pomaga przewidywać zdolności produkcyjne zakładu, synchronizować operacje i dostrajać zasoby produkcyjne tak, aby zwiększyć możliwości realizacji zamówień.
Korzyści z wdrożenia systemu wspomagającego Produkcję:
Zarządzanie projektami
Zarządzanie projektami jest narzędziem, które pozwala usprawnić, uporządkować i zaplanować pracę w firmie. Nie ma potrzeby przełączania się między arkuszami kalkulacyjnymi, mailami czy innymi narzędziami, oprogramowanie umożliwia zarządzanie pełnym cyklem życia projektów w ramach jednego zintegrowanego rozwiązania. System zapewnia kontrolę zespołu, pozwalając na koordynację poszczególnych zadań, zachowując porządek i jasność jakie zadania, do kiedy i przez którego członka zespołu muszą być wykonane. Skala pracy zdalnej, która stała się w ostatnim roku koniecznością, zdecydowanie zaskoczyła większość organizacji. Niemniej wiele firm bardzo szybko dostosowało się do niej właśnie dzięki szerokiej dostępności różnych systemów, między innymi dobrych systemów do zarządzania projektami.